4 roti , 2 picioare vs 2 roti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

4 roti , 2 picioare vs 2 roti

Mesaj  george la data de Mar Mai 26, 2009 8:36 pm

In data de 26.05.2009 incepe ca o zi normala , dimineata scoala , dupamasa naveta acasa , pranzul, dusul, si o tura scurta pana in baile felix , dar toata intamplarea s-a intamplat in drum spre casa . eram cu un amic prin zona bisericii de langa cetatea Oradea, si mergeam in sir indian , la un moment dat am zis sa ma duc langa el si sa ii zic ca mergem pe independentei, in acelasi timp din spate se apropie o masina logan papuc acoperit culoare albastru inchis, care incepe sa ne injure la geam ca sa ne tragem ca el nare loc pe 3 benzi (desi drumul era pustiu dar mna ....) am tacut din gura. Prindem la urmatorul semafor rosu ne punem in fata lui si se face verde, demaram incet amandoi si gagiul nervos pe noi arunca cu un chistoc de tigara in tricou si umpic s-a ars. La urmatorul semafor se face iarasi rosu , il ajung din spate si eu taran ca si acesta iam dat un spit in aripa (nu va fie frica ca nu erau pantofi pt ciclisti) dupa care o tulesc prin parcul 1 decembrie. Ajungem incet incet la statia de taxiuri langa primarie si il aud pe unu care incepe sa fuga si sa ma bage in origini, o tulesc rapid pe sina de tramvai (mergeam pe independenti pe contrasens) schimband vitezele ca in filme.Intr-un final se opreste si gafaie. Eu imi continui drumul spre parc inapoi si ma intalnesc iarasi cu el la intersectia de langa parc si se da jos din masina dar de aceasta data nu a mai fugit ci mi-a promis el ca ma va prinde pe viitor prin oras.
Concluzie:sedentarism dauneaza sanatatii
Daune: tricoul s-a ales cu o gaura in buzunar si cateva calorii consumate

george

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 27
Localizare : oradea
Reputatie : 0
Data de inscriere : 16/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: