TORNADO REVINE!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

29092011

TORNADO REVINE!!!

TORNADO REVINE!!!

O parte din vechea echipa de ciclism TORNADO Oradea se reintruneste ca sa dea piept cu rivalii din motorsportul romanesc.

Doua foste valori ale ciclismului Oradean, Radu Miron si Pantea Marius fac echipa si iau provocarea-n piept in sezonul 2012 din Campionatul National de Raliuri!

Totul a inceput in 2001 cand am decis sa incep ciclismul de performanta. Atunci am avut placerea sa il intalnesc pe Radu si sa incepem o relatie trainica de prietenie, chiar daca ciclismul pentru noi este deja o amintire.

Nu cu mult timp in urma am decis de comun acord sa intram in sportul cu motor in Campionatul National de Raliuri. Primul pas a fost urmarea unei scoli de pilotaj in urma careia am obtinut diplome de absolvire si adeverinte de pilot si respectiv copilot, adeverinte necesare pentru obtinerea licentei de participare in CNR.

Al doilea pas a fost achizitionarea unei masini pe baza careia sa construim viitoarea masina de competitie. Cum ambii suntem pasionati de masinile japoneze, alegerea a fost SUBARU IMPREZA GT.

Detalii tehnice:

An fabricatie :1997
1600cmc benzina 90 cp
4x4 permanent
diferential central blocabil
reductor

Ne propunem ca pana la inceputul sezonului CNR 2012 sa punem pe picioare un echipaj competitiv pentru debutul in motorsport si cautam solutii de colaborare pentru definitivarea proiectului nostru.
marius-ciclistu
Admin

Numarul mesajelor : 165
Varsta : 31
Localizare : cluj/oradea
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/09/2008

Vezi profilul utilizatorului http://marius-ciclistu.go.ro

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

TORNADO REVINE!!! :: Comentarii

Mesaj la data de Vin Oct 28, 2011 4:37 pm  marius-ciclistu

Spre bucuria noastra, vestile bune vin pe banda rulanta.
Radu va pune bazele unui Club Sportiv in perioada urmatoare si se pare ca vom fi sustinuti de cativa parteneri pentru a incepe constructia masinii de competitie si a dotarilor aditionale cu echipament.

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum