Sondaj referitor la sportul romanesc.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vi se pare corect ca ramurile de sport care au rezultate foarte bune pe plan mondial sa aiba un buget (raportat la un sportiv) mai mic decat ramurile de sport agreate de public?

29% 29% 
[ 2 ]
71% 71% 
[ 5 ]

Total voturi : 7
06092008

Sondaj referitor la sportul romanesc.

Iata ca dupa JO beijing 2008 medaliile Romaniei au scazut din nou ca numar fata de precedentele jocuri olimpice.De ce credeti ca se intampla acest lucru?
marius-ciclistu
Admin

Numarul mesajelor : 165
Varsta : 31
Localizare : cluj/oradea
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/09/2008

Vezi profilul utilizatorului http://marius-ciclistu.go.ro

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Sondaj referitor la sportul romanesc. :: Comentarii

Mesaj la data de Dum Sept 07, 2008 1:46 pm  Raul22

Sunt mai multe motive pentru care nu am luat medali . Cred ca cea mai intemeiata cauza este ca am mers doar cu veterani care nu au confirmat , bineinteles sunt si exceptii ( ex Tomescu care nu a avut presa in cap ) . Alta cauza este ca nu mai suntem acea tara comunista care se afirma prin truda si disciplina . Multi au mers la olimpiada sa isi faca retragerea ca le era greata in romania ( ex Potec
) . Sandra Izbasa a luat cea mai mare medalie , fiindca la gimnastica se invart toata tarile globului , nu numai cateva cum este de explum tenisul de masa sau ateltismul . Al treilea motiv ar fi ca gazdele si-au facut jocurile lejere , e greu sa te bati
in tara unei dintre pretendentele la fictoria finala .

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Sept 07, 2008 1:48 pm  Raul22

Marius in ziua de astazi sportul inseamna bani si bani inseamna PUBLICITATE , asa ca cine e prost sa bage bani in ceva neprofitabil ?

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Sept 07, 2008 1:51 pm  marius-ciclistu

Dupa parerea mea nu cei care baga banii in ceva profitabil sunt de condamnat ci populatia care consuma orice li se pune in fata.

Sus In jos

Mesaj la data de Dum Sept 07, 2008 1:54 pm  marius-ciclistu

Deci daca intrebam "Vi se pare normal....?" raspunsul era clar da.E normal ca investitorii sa bage banu in sporturile populare.Dar corectitudinea cu normalitatea nu e tot una:)...la noi cel putin..

Sus In jos

Mesaj la data de Mar Dec 02, 2008 8:55 pm  nimuricu

Laso
moarta cu sportu romanesc...ca tot degeaba...la noi tot ''fotbal fotbal fotbal...'' sincer imi pare rau Sad

Sus In jos

Mesaj la data de Mar Dec 02, 2008 8:57 pm  marius-ciclistu

nimuricu a scris:Laso
moarta cu sportu romanesc...ca tot degeaba...la noi tot ''fotbal fotbal fotbal...'' sincer imi pare rau Sad
da din pacate...

Sus In jos

Mesaj la data de Mar Dec 02, 2008 8:59 pm  marius-ciclistu

daca eram roboti poate se intamplau toate asa cum ar fi trebuit dar nu ar mai avea nici un farmec.Asa daca suntem oameni asta este trebuie sa platim pretul acelui farmec...

Sus In jos

Mesaj   Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum