Taken 2008

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

01112008

Taken 2008

Zilele acestea am urmarit un film numit TAKEN aparut in 2008 care mi-a atras atentia foarte tare.Ideea filmului este racolarea unei adolescente de 17 ani dintr-un aeroport european si salvarea ei de catre tatal ei, fost agent secret sau agent de securitate nu mai retin.La un moment dat in film apare numele ROMANIA in contextul "tinere din ... Romania... sunt racolate pentru..." si va inchipuiti restul.. Din pacate am cunoscut si eu ( din vedere ) o prostuta sa nu ii zic mai rau, despre care ulterior am aflat ca este pe nush unde la produs..

Marea Prostie este ca adolescentele nu se prea inteleg cu parintii si astfel ajung sa fie posibile tinte pentru aceste retele de trafic de persoane.Nu sunt eu in masura sa spun a cui este vina dar...ceva trebuie facut pentru ca vietile acestor tinere care ajung la o varsta si cred ca stiu totul despre cum functioneaza aceasta lume sunt furate.(din pacate cei care ajung sa inteleaga legile care guverneaza pe acest pamant, spun sau gandesc ca e mai bine sa lase lucrurile asa cum sunt si nu din prostie, nu din rea vointa ci doar pentru ca aceasta este natura umana, oribila cateodata...)
Cei care ajungeti sa cititi aceste randuri si aveti copii sau cunostinte, prieteni care stiti ca nu sunt in cele mai bune relatii cu parintii sau familia si care dau semne ca ar vrea "sa plece", povestiti-le prieteneste despre acest film fara sa faceti referire la ceea ce el arata, pentru ca daca le spuneti finalul si invatatura acestui film atunci vor adopta o atitudine de aparare si nu il vor urmari.
Sper sa fac bine prin acest topic si sa previn "furtul" macar a unei vieti prin aceasta.
filmul se poate urmari online http://www.megavideo.com/?v=G9AQSC90 trebuie sa da-ti click pe play(stanga jos in chenarul respectiv) de 2 ori.odata se incarca si apoi inca o data sa inceapa sa ruleze filmul.

Apropo.Cautati in google imagini (faces/fetze) dupa cuvantul "proxenetism"..cine stie ..poate apare vreo figura cunoscuta sau de incredere ...
marius-ciclistu
Admin

Numarul mesajelor : 165
Varsta : 31
Localizare : cluj/oradea
Reputatie : 0
Data de inscriere : 01/09/2008

Vezi profilul utilizatorului http://marius-ciclistu.go.ro

Sus In jos

Distribuie acest articol pe: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Taken 2008 :: Comentarii

Niciun comentariu.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum